[ Webhosting profitux.cz ]

Mozkomorové v Bradavicích?

Autor: Maddie Láskyplná <(at)>, Téma: E-Bradavice, Zdroj: Ministerstvo kouzel, E-Bradavice, Vydáno dne: 25. 03. 2014 08:42

Čerstvé zprávy z kouzelnické školy.

Jak jsme vás již informovali v minulém článku, z Azkabanu uprchnul za zcela neznámých okolností známý vrah Sirius Black. Ministerstvo kouzel bylo nuceno zavést patřičná opatření. Jedním z nich je i povolání azkabanských strážných do Bradavic. Ti zde budou pro jistotu stát na stráži u Hlavní brány a potažmo všech další vchodů. I když - všichni pochybujeme o tom, že by Black měl namířeno zrovna sem, protože kdo by chtěl zabít studenty? "Ano, je to pravda. Škola v současné době poskytuje pohostinství několika azkabanským mozkomorům, které sem oficiálně vyslalo ministerstvo kouzel. Mají svá stanoviště u všech vchodů na školní pozemky." potvrdil naší redakci sám ministr kouzel.

Kdo je mozkomor?
Jedná se o velmi ohavného tvora, který celé kouzelnické společnosti nahání hrůzu nejen svým zjevem, ale hlavně náplní svého života. Saje z lidí jejich dobré myšlenky. Dokáže svou oběť přivést až k šílenství. V Azkabanu slouží jako střážní, při čemž nejhorší trest pro zdejší vězně je mozkomorův polibek. Jeho strupaté a slizské ústa bez rtů z vás doslova vysají duši. Potom z vás zbude jen prázdná tělesná schránka, která časem sejde. Mozkomorové se nenechají oklamat žádnými triky či přestrojením – dokonce ani neviditelnými plášti. Patří k přirozenosti mozkomora, že nerozumí prosbám či výmluvám. Mozkomor nemá v povaze odpouštět. Jedinou ochranou před tímto tvorem je Patronovo zaklínadlo. Ovšem POZOR! Toto kouzlo umí vyčarovat jen opravdu zdatný kouzelník.