[ Webhosting profitux.cz ]
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
27.05.2018: Aktualizace sletů
Aktuálně je připravován slet v Olomouci. Více v sekci "Připravované slety".

03.03.2018: Konkurz do DV!

E-Bradavice

* Zkratka sem, zkratka tam, já se tu v tom nevyznám

Vydáno dne 14. 08. 2010 09:00 (1514 přečtení)

Tento článek je určen především těm, kteří jsou na EB poprvé a ještě neznají významy často používaných zkratek. Povolení přečíst si jej však mají i starší obyvatelé.

Vítejte nováčci na hradě. Zde vám předkládám seznam velmi často používaných zkratek společně s jejich významem, aby pro vás byla orientace na hradě snadnější a rychlejší.

Obecné

SP - Soví pošta; tedy způsob doručování zpráv zde na hradě. Odkaz naleznete ihned pod bannerem (odkaz úplně v levo).
KNP - Komnata nejvyšší potřeby; Jestliže objevíte tuto komnatu, bude vám na konto osobních bodů přičteno 50 bodů. Dávejte si ale pozor, komnata se objevuje pouze někdy a pouze na malou chvíli. Proto buďte ve střehu!
TK - Tajemná komnata; Stejně jako Komnata nejvyšší potřeby se objevuje pouze někdy a pouze na chvíli a také za ni je možné získat body.
KT - Kouzelný tvor; Stejně jako KNP a TK jej můžete nalézt pouze jednou. Jakmile jej však zahlédnete, máte 30 sekund na to, abyste na něj použili správné kouzlo. V případě že kouzlo určíte správně, získáte body do školního poháru, v opačném případě ztratíte energii. Tvora již pak ten den nenaleznete. Jestliže však nestihnete použít kouzlo, tvor uteče a je velmi obtížné ho ještě ten den nalézt, ne-li skoro nemožné.
VS - Velká síň; Jedno z míst na hradě, kam si můžete zajít na "pokec" s přáteli a jinými obyvateli hradu. Také zde se nejčastěji konají všechny větší akce, jako jsou plesy nebo oslavy různých významných dní v roce. Je zde povoleno konzumovat jídlo a pití.
FH - Famfrpálové hřiště; Další z míst, kam si můžete jít s přáteli popovídat a také zde se občas koná nějaká ta akce - nejčastěji to jsou hodiny létání.
PP -> 1. - Prefekt/Primus; Je tím myšlena jedna z těchto dvou funkcí, tedy nějaký funkcionář koleje z řad studentů.
      -> 2. - Povinný předmět; Jeden z předmětů, který si musíte zvolit jako povinný a následně jej studovat každý rok, abyste mohli ve studiu pokračovat stále výše (resp. pokračovat do vyšších ročníků). Povinný předmět můžete volit mezi předměty, které jsou označeny jako "Povinný předmět".
závorka - označení pro jakéhokoliv funkcionáře na škole; je používáno především kvůli tomu, že každý funkcionář má v seznamu online obyvatel před jménem závorku s písmenem označujícím danou funkci.
odborky - neboli zkrácenina pro Odborné učebny; jsou to místa, kde můžete získat body do školního poháru tím, že uhodnete zobrazenou rostlinu/zvíře/kámen či nějakou věc z vesmíru.
EB - často používaná zkratka pro celé E-Bradavice.
DV - Denní věštec; Zkratka pro kouzelnický tisk, ve kterém naleznete nejen aktuální informace z našeho hradu, ale také informace z různých sletů či novinky ze světa Harryho Pottera.
HP - Harry Potter; Velice důležitá postava/filmy/knihy, které mají úzkou souvislost s naším hradem.
RS - Rychlosoutěž; Typ soutěže, která se zobrazí vždy v hlavních novinkách a její trvání je vždy něco málo okolo 1 hodiny.
MS - Motivační soutěž; Tyto soutěže jsou zadává především vedení koleje pro svou kolej. Mají za úkol zvýšit aktivitu v koleji a povzbudit tak spolukolejníky v boji o školní pohár.

Ve spojitosti s kolejema
Havr - Havraspár; Zkratka pro kolej Havraspár. Koho by bavilo neustále vyslovovat tak dlouhé jméno?
Havrani - Obyvatelé havraspárské koleje.
Hadi - Obyvatelé zmijozelské koleje.
Nebel - Nebelvír; Zkratka pro kolej Nebelvír.
Lvíčata - Obyvatelé nebelvírské koleje.
Morčata - Obyvatelé mrzimorské koleje.
kolejka - Kolejní místnost; Místnost určená pouze studentům z dané koleje. Odkaz do kolejky naleznete hned vedle odkazu SP.

Doufám že Vám, nováčci, tento článek alespoň trochu pomohl a že se velmi brzy naučíte tyto zkratky používat.

Bakys de Lafehr


[Akt. známka: 1,63 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
Autor: Bývalí redaktoři | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |