[ Webhosting profitux.cz ]
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
27.05.2018: Aktualizace sletů
Aktuálně je připravován slet v Olomouci. Více v sekci "Připravované slety".

03.03.2018: Konkurz do DV!

Primusové a prefekti

* Rozhovor s prefektem

Vydáno dne 05. 03. 2013 21:39 (832 přečtení)

Více podrobností se dozvíte uvnitř...

Přinášíme rozhovor s novým prefektem - s Alexandrou Brenington ze zmijozelské koleje.

Ahoj Alex, ráda tě vidím po dlouhé době, moc ti děkuji, že sis udělala na mě čas a že ti nevadí, že jsem tě zastavila tady jen tak na pozemcích *úsměje se a sedne si na kámen* Nebude ti vadit, když tě trochu vyzpovídám? Vidím, že máš funkci prefekta Zmijozelu. To ti moc přeji. Určitě je to skvělá práce *pousměje se*

Takže, asi typická otázka - jak se dnes máš?
Dnes se mám fajn docela.

Jaké to je, být prefekt?
Ze začátku, řekla bych, lehce náročné. Hlavně bych si dovolila říct, že je to hodně o iniciativě a zodpovědnosti za kolej. A taky o domluvě s ostatními "kolegy".

Tak to je velmi zajímavé *zamyslí se* Určitě toho máš hodně - můžeš nám to trochu více přiblížit? Třeba jaké máš úkoly nebo tak něco?
Jistě. Tak předně musíme radit čekatelům, což je někdy dost "o pusu" vzhledem ke konkurenci ostatních péček. No, dál máme v náplni práce vymýšlet motivační soutěže, kontrolovat chaty (taky žádná sranda) a tvořit soutěže na plesy a tak.

Je to něco více než obyčejný student?
V podstatě prefekt je jen o onen pomyslný stupínek výš, než student a v podstatě zas tolik pravomocí nemá.

Máš nějaké zvláštní povinnosti, které nemají obyčejní žáci nebo dokonce i primusové?
To s těmi primusy bych neřekla, pouze, jak jsem již zmínila, musíme kontrolovat chaty a snažit se to studentům jak v naší, tak v ostatních kolejích udělat hezké.

To je moc zajímavé, starat se o kolejku *pomyslí si a usměje se* Máš dost práce jistě s tím vším. Budeš stíhat i předměty?
Určitě, nebo se budu alespoň snažit stíhat všech 14 *smích*

Tak to je teda pěkné, snad to budeš stíhat a další otázečka - myslíš nebo chtěla by sis vyzkoušet i roli primuse, popřípadě profesora nějakého předmětu? *úsměv*
Profesorem bych byla velmi ráda, i když nevím, zda mi to vyjde a pak - přijde mi, že je nových učitelů v poslední době hodně, a tak bych raději počkala, až se to trochu usadí a pak se zkusit "uchytit". Jinak primuska... Bylo by jistě zajímavé, mít zase nové výhody a pak ti dva lidičkové, co bych měla pod sebou, by taky nebyli k zahození... Ale jak se říká - s velkými pravomocemi přichází i velká zodpovědnost a já myslím, že je dost povolanějších lidí jako stvořených pro tuhle roli *usměje se*

Tak s tím máš asi pravdu *usměje se* Ale zase profesorů není nikdy dost, podle mě *zamyslí se* A kdybys byla profesorka, co bys ráda učila?
Kryptozoologii *usměje se*

Tak to nemám ani tušení, co to je *zamyslí se* Něco se zvířaty?
Ano, je to v podstatě věda, jež se zabývá zvířaty, která lidé sice viděli, ale doposud nejsou důkazy o jejich existenci. Jako příklad uvedu třeba Chupacabru, Yettiho, nebo Loch Nesskou příšeru. Ale jelikož je tento předmět svou náplní dost podobný KT (i když ve finále se jedná o naprosto rozdílné obory), mám obavu, že mi vedení školy takovéto hodiny neschválí. Ale zkusit to můžu, že ano.

To jistě ano, tak budu držet palce, ať ti to vyjde, v tom případě bych se někdy na ty hodiny přihlásila. Určitě to je moc zajímavé.
Děkuji, pokud by mě přece jen vzali, snažila bych se hodiny udělat co nejzábavnější.

Nemáš zač, budu držet palce, ať ti to všechno jednou vyjde *usměje se* A přeji hodně šťěstí do Nového školního roku tobě ať nasbíráš zmijozelské koleji hodně bodů jako tomu bylo minulý rok.


Leela Dráčková

[Akt. známka: 2,25 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Autor: Bývalí redaktoři | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |