[ Webhosting profitux.cz ]
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
27.05.2018: Aktualizace sletů
Aktuálně je připravován slet v Olomouci. Více v sekci "Připravované slety".

03.03.2018: Konkurz do DV!

Primusové a prefekti

* Noví Prefekti - dotazník

Vydáno dne 23. 02. 2015 10:00 (569 přečtení)

Před nedávnem byli jmenováni Primusové a Prefekti. Požádala jsem je o několik odpovědí v malém dotazníku. Můžete se o jejich prefektském poslání dozvědět více. Odpovídají prefekti Mrzimoru a Zmijozelu.Dnes odpovídají prefekti a prefektky mrzimorské a zmijozelské koleje. Jak moc jsou výřeční a co prozradili?
Jediný z PP odpověděl na 4. otázku jinak, než jen "všechny pravomoce a povinnosti jsou "OK", který z nich to byl?

Henry Mitchell – prefekt Mrzimoru
1) Překvapilo tě jmenování, nebo jsi už věděl, že se prefektem staneš?
Jmenování mě určitě překvapilo, vůbec jsem nečekal, že to budu zase já. Zároveň mě to i potěšilo.
2) Jak dlouho (nebo od kdy) už funkci zastáváš? Těší tě to pořád stejně nebo by sis už rád „odpočinul“?
Funkci prefekta už letos budu mít 3. EB rokem. A jestli mě to těší nebo ne, to je těžké říci. A to jestli bych si „odpočinul“… Na každého někdy dolehne to, že nemá čas a už ho to nebaví. Tento čas určitě přijde na každého z nás, takže až přijde, tak přenecháme své místo novým nadšeným lidem, kteří budou své koleji pomáhat zase zcela jinak…
3) Jako PP se podílíš na chodu své koleje společně s KŘ, co jsi pro svou kolej dosud udělal, pravidelně děláš nebo chystáš dělat? Můžeš prozradit své plány pro nadcházející školní rok? (myslím tím např. motivační soutěže, příprava akcí či soutěží, …)
Za ty dva roky jsem se snažil si s mrzimorskými povídat a věnovat se jim. I nějaké to týdenní vyhodnocení, jsem se snažil dělat. Taktéž byla i nějaká soutěž v mé režii. Měli jsme i různé schůzky, ve kterých se zapojovala celá PP Mrzimoru. Snažil jsem se, jak jen nejvíc to šlo a doufám, že se to líbilo. A plány na nový rok? Určitě se už něco vymýšlí, ale to si musí studenti Mrzimoru počkat na březen, kdy začíná další školní rok.
4) Jako PP jsi povinen pomáhat vedení školy. Myslíš, že je to správně? Baví tě to? Chtěl bys mít jako PP nějakou jinou „pravomoc“ či „povinnost“?
Určitě je správné vedení pomáhat, oni už toho pro nás dělají hodně. Máme kontroly chatů a o dalších věcech nějak nemám žádné potuchy. Máme ještě pomáhat novým studentům, což je určitě fajn, i když samozřejmě i nefunkcionářské osoby rády pomohou.
5) Přemýšlel jsi vůbec o tom, že by ses zrovna ty mohl stát PP? Kdy tě to vůbec poprvé napadlo? Proč si myslíš, že zrovna tebe KŘ vybral na tuto funkci?
Kdo by se nechtěl stát nějakou funkcionářskou osobou někdy ve svém životě?… Určitě jsme každý tou osobou někdy chtěli být. A zrovna já? To nevím, nepřipadalo mi to zrovna reálné (když jsem byl zvolený poprvé). A proč si mě KŘ vybrala jako PP? Ona nás především moc neznala, tak nám všem poslala dotazník a podle našich hlasů rozhodla, kdo bude PP na příští rok.

Kate Smith – prefektka Zmijozelu
1) Překvapilo tě jmenování, nebo jsi už věděla, že se prefektem/primusem staneš?
Věděla jsem to dopředu, ale přesto jsem byla překvapená, že jsem tu možnost dostala. *úsměv*
2) Pokud jsi byla svým KŘ oslovena poprvé, jak jsi reagovala?
Byla jsem nadšená. *smích* A také překvapená, protože bych nečekala, že by mi to vůbec mohlo být někdy nabídnuto. *úsměv*
3) Jako PP se podílíš na chodu své koleje společně s KŘ, co máš v plánu pro svou kolej udělat či pravidelně dělat? Můžeš prozradit své plány pro nadcházející školní rok? (myslím tím např. motivační soutěže, příprava akcí či soutěží, …)
Mno… *smích* Tak určitě… něco vymyslím, třeba, uvidím, jak budu schopna zapojit můj mozek do vymýšlení nápadů… Zatím to totiž vypadá bledě. *smích*
4) Jako PP jsi povinna pomáhat vedení školy. Myslíš, že je to správně? Bude tě to bavit? Chtěla bys mít jako PP nějakou jinou „pravomoc“ či „povinnost“?
Myslím, že ano, protože vedení má moc práce. *úsměv* A když se potom povinnosti rozdělí, tak je to super. *smích* Doufám, že mě to bude bavit a moje prozatímní nadšenost nepoleví… *smích*
5) Přemýšlela jsi vůbec o tom, že by ses zrovna ty mohla stát PP? Kdy tě to vůbec poprvé napadlo? Proč si myslíš, že zrovna tebe KŘ vybral na tuto funkci?
Mmm… Jasně, přemýšlela jsem nad tím, říkala jsem si, že by bylo fajn, mít nějakou lepší pozici… A taky mě třeba štvalo, když jsem viděla ve Fč nějakou zprávu bez odpovědi a nemohla jsem tam napsat… A teď, když tu možnost konečně mám, tak mi to buď unikne anebo zrovna nejsem přítomna. *úsměv a smích* Mno… A vzhledem k tomu, že nejsem příliš aktivní třeba v kolejce, tak jsem celkem neznámý tvor, a proto jsem byla o to víc překvapená, když jsem se dozvěděla, že jsem adept na prefekta. *úsměv*

Maty Anyus – prefekt Zmijozelu
1) Překvapilo tě jmenování, nebo jsi už věděl, že se prefektem/primusem staneš?
Jmenování mě nijak nepřekvapilo. Je to již počtvrté v řadě, s Teem jsme si po loňském roce společně sedli a řekli si, jestli on má zájem dále spolupracovat a jestli já chci stále věnovat koleji nějaký ten čas navíc.
2) Jak dlouho (nebo od kdy) už funkci zastáváš? Těší tě to pořád stejně nebo by sis už rád „odpočinul“?
Funkci jsem měl poprvé již v únoru roku 2007, poté jsem chvilkově strávil čas i v profesorském sboru, ale to bylo naposledy, kdy jsem měl opravdu touhu být na vysokém místě. Následoval návrat mezi studenstvo, a teprve po mnoha letech jsem se vrátil na pozici prefekta. A jestli bych si rád odpočinul? Ano, pokud se nestane nic převratného, bude to můj poslední rok v pozici funkcionáře. Je čas to předat mladším. *úsměv*
3) Jako PP se podílíš na chodu své koleje společně s KŘ, co jsi pro svou kolej dosud udělal, pravidelně děláš nebo chystáš dělat? Můžeš prozradit své plány pro nadcházející školní rok? (myslím tím např. motivační soutěže, příprava akcí či soutěží, …)
Tak společně připravujeme každoročně 2 plesy, staráme se o zmijozelské stránky, kde si pochvaluji velkou aktivitu i studentů Zmijozelu. Líbí se mi především ta kolejní spolupráce a kolejní duch, kdy to není jen o tom, že PP a KŘ přidávají příspěvky, ale zapojuje se celá kolej. Ať už se jedná o balíček, o hru HP1-4, o famfrpál nebo jen o nějakou zajímavost.
Krom toho mám samozřejmě své motivační soutěže, které se hlavně poslední rok hodně rozjely, protože zmijozelský motivační systém se opravdu chytl a ze mě z chudáka se málem stal žebrák *smích*… Tolik galeonů jako loni jsem snad nikdy nerozdal, a když se k tomu připočte má aktivita v letaxovém doupěti, kde člověk ustavičně ztrácí galeony za ty domy, tak abych skoro psal do banky o půjčku. *usměje se* Ne, jsem moc rád, že to v koleji funguje.
A poslední věcí, je famfrpál, kdy si s Kačenkou před každým zápasem sedneme a řekneme si, co a jak. Ale ten zmiňuji jen okrajově, protože hlavní porci příprav odvádí naše kapitánka. *úsměv*
4) Jako PP jsi povinen pomáhat vedení školy. Myslíš, že je to správně? Baví tě to? Chtěl bys mít jako PP nějakou jinou „pravomoc“ či „povinnost“?
Samozřejmě, že pomoci vedení školy především s nováčky, je správné. Myslím, že mnoho z nás by to dělalo i bez funkce, což se také u některých studentů stává. A je to jen dobře, pamatuji si své první kroky… Je to hodně o lidech, hrad samotný je skvělý, ale kdyby tady nebylo mnoho mých přátel, už dávno by ztratil kouzlo. Takže usnadnění prvních krůčků nováčkům je jasná věc. *usměje se*
Na druhé straně budu upřímný a řeknu, že mě opravdu nebaví kontroly, které sice nejsou pro PP povinností, ale když se jich někdo vzdá, znamená to větší práci pro další PPčka. Vím, že to je práce jen tak na měsíc a půl, ale zcela otevřeně, 6-8× za půl roku číst hodinu a půl v kuse o tom, jak se někdo měl, jaké má problémy jeho babička a jak se pohádal ve škole s nejlepší kámoškou?… Opravdu si umím představit mnohem lepší využití tohoto času. Nehledě na to, že ta odměna je opravdu symbolická, tedy pokud to Fí čte, chci přidat na platu! *rozesměje se*
Poslední věc, která se změnila loni, bylo odebrání možnosti mazat příspěvky prefektům, což bylo něco, co bylo jejich pravomocí již v době, kdy jsem byl prefektem v roce 2007. Já budu jen rád, když tuhle funkci nebudu nikdy ve zmijozelské kolejce potřebovat a háďata se budou chovat, jak mají, ale pravdou je, že hlavně na začátcích roku, se ta funkce občas hodí.
5) Přemýšlel jsi vůbec o tom, že by ses zrovna ty mohl stát PP? Kdy tě to vůbec poprvé napadlo? Proč si myslíš, že zrovna tebe KŘ vybral na tuto funkci?
Ano, když mi bylo čerstvých 14, toužil jsem po tom a stal jsem se jím, nyní o mnoho let později jsem nad tím ani nepřemýšlel, spíše jsem si říkal, že s VŠ (pozn. redaktora: mudlovská Vysoká škola) bych tu nabídku ani nepřijal, ale nelituji opaku, protože parta, která byla ve zmiju poslední roky, je skvělá. Jen je mi líto mnoha letošních odchodů, kdy jsme přišli o Charlottku, Aničku, Arinku a Richího, což je podle mě obrovská ztráta, kterou v žádném případě příští rok jen tak nedoženeme.
A proč si myslím, že mě Teoušek zvolil? *rozesměje se* No, protože bez trochy vzrušení by ani nezjistil, že ještě žije a já mu ten adrenalin občas docela zvednu. A že jsem už vymyslel, co mu letos provedu. *začne se smát* Jen musí ještě pár dní počkat, až nastane jeho nejoblíbenější den v roce. *smích*

Michal Hardy – prefekt Mrzimoru
1) Překvapilo tě jmenování, nebo jsi už věděl, že se prefektem/primusem staneš?
Já jsem věřil, že bych jej mohl znovu získat, i když nikdy není nic jisté, ale dá se říct, že jsem věřil v obhajobu svého postu.
2) Jak dlouho (nebo od kdy) už funkci zastáváš? Těší tě to pořád stejně nebo by sis už rád „odpočinul“?
Zastávám tento post druhý školní rok a můžu říci, že letos se těším ještě více, protože už nebudu ten nováček, který se bojí něco udělat.
3) Jako PP se podílíš na chodu své koleje společně s KŘ, co jsi pro svou kolej dosud udělal, pravidelně děláš nebo chystáš dělat? Můžeš prozradit své plány pro nadcházející školní rok? (myslím tím např. motivační soutěže, příprava akcí či soutěží, …)
Tak asi klasika RSky a různé motivační hry a soutěže a mezi mé nápady patří anketa Zlatý jezevec, který tedy alespoň doufám, že se studentům naší koleje v minulém roce líbil a že letos v něm budeme pokračovat. Pak mám pár projektů, které znají jen lidé z mé koleje a tak to také zůstane *mrkne* a dál, no poznáme, čím mě naše paní kolejní pověří. *usměje se*
4) Jako PP jsi povinen pomáhat vedení školy. Myslíš, že je to správně? Baví tě to? Chtěl bys mít jako PP nějakou jinou „pravomoc“ či „povinnost“?
Řekl bych, že povinnosti, které nám zadává vedení školy, jsou tak akorát. Nejde o nic zase až tak složitého nebo něco, co by bylo nějak moc náročné, takže bych řekl, že to je v pořádku.
5) Přemýšlel jsi vůbec o tom, že by ses zrovna ty mohl stát PP? Kdy tě to vůbec poprvé napadlo? Proč si myslíš, že zrovna tebe KŘ vybral na tuto funkci?
Že bych se chtěl stát PP, jsem se rozhodl na konci mého prvního ročníku a skutečně na konci druhého se tak stalo. Přeci jen máme letos novou kolejní ředitelku, takže nikdo po volbách nevěděl, jak to bude, ale věřím, že jak paní kolejní, tak i studenti rozhodli správně a budu se jim snažit jejich důvěru plně vynahradit.


Několik prefektů a primusů se u páté otázky nechalo slyšet, že to, proč byli oni vybráni na tuto pozici, by měl objasnit jejich KŘ. Díky tomuto jejich nápadu se můžete příště těšit na vyjádření KŘ právě o nich samotných. Jestli tedy chcete vědět, proč máte na nový školní rok právě tyto vyzpovídané PP, tak si nenechte ujít můj další článek.

Připravila Cleo Torres


Korekturu provedl Ash Hetson.

Související články:
Proč dostali odznaky? (25.02.2015)
Noví Prefekti - dotazník (22.02.2015)
Noví Primusové - dotazník (21.02.2015)
[Akt. známka: 1,57 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Autor: Cleo Torres | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Prefekti kolejí
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |