[ Webhosting profitux.cz ]
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
27.05.2018: Aktualizace sletů
Aktuálně je připravován slet v Olomouci. Více v sekci "Připravované slety".

03.03.2018: Konkurz do DV!

Primusové a prefekti

* Proč dostali odznaky?

Vydáno dne 25. 02. 2015 20:00 (793 přečtení)

Ve třech minulých dotaznících jste se dočetli o nových PP. Zajímá vás, proč právě oni dostali svou funkci? Na to odpovídají jejich kolejní ředitelé.Ve třech článcích s malým dotazníkem jsem vyzpovídala prefekty a primuse kolejí. Někteří z nich ohledně důvodu svého jmenování odpověděli, že bych se měla zeptat jejich KŘ. A tak jsem také učinila.

Teóma Tejedor – kolejní ředitel Zmijozelu
a) Proč jste vybral Kačku Valentovou na pozici primusky?
Kačka je už dlouholetou primuskou a svoji pozici neustále stvrzuje, tedy ne, že by neměla konkurenci, ona by se možná i našla, nicméně nikdy jsem neměl potřebu hledat někoho na Kaččino místo. Přece jen jsem znám jako člověk, který si zakládá na stálosti, a tak jsem rád, když mám v koleji co nejstálejší tým. A Kačka svoji úlohu plní bezvadně, takže není důvod něco měnit.
b) Proč jste vybral Kate Smith na pozici prefektky?
Kate je nováčkem-prefektem. Situace si žádala řešení, mnoho lidí odešlo učit nebo zcela opustilo hradní pozemky, a tak bylo třeba vybrat adekvátní náhradu, která ale nebude pouze náhradou, nýbrž kvalitním článkem. Z několika možností padla volba na Kate, která je na EB již dostatečně dlouho na to, aby tuto funkci mohla vykonávat. Vložil jsem do ní důvěru, tak uvidíme, jak s ní naloží.
c) Proč jste vybral Matyho Anyuse na pozici prefekta?
U Matyho je situace podobná jako u Kačky. Své si plní a to je pro mě podstatné. Pro kolej je hodně důležitý z mnoha pohledů. Před několika školními roky jsem mu dal důvěru, k níž vedla dlouhá cesta mnohými spory i nesoulady, nicméně nakonec došlo k vzájemnému pochopení, dospění a tak dále a tak dále. Dnes je Maty výkonným článkem koleje, který je pro Zmijozel žádaný a důležitý.

Maddie Láskyplná – kolejní ředitelka Havraspáru
a) Proč jste vybrala Jeka Jamese Ela na pozici primuse?
Jek je nejen můj velmi dobrý kamarád, ale hlavně, a to je pro kolej mnohem důležitější, velmi zdatný, pracovitý a houževnatý student. Takže vlastně ještě dříve, než jsem se stala KŘ a měla jsem někde v hlavě myšlenku toho, že by to mohlo klapnout, věděla jsem, že právě on mi bude dělat primuse. Protože vím, že se na něj mohu spolehnout, je to taková moje levá, a někdy i pravá ruka nejen v kolejních záležitostech. Takže nebyl důvod jej po prvním roce absolutně skvělé spolupráce měnit.
b) Proč jste vybrala Johna van Smithe na pozici prefekta?
Obsazení PP postů je vždy takové složité, jak můžu říct ze zkušenosti mé vlastní PP dráhy a i nyní jako KŘ. V kolejích je spousta skvělých studentů, kteří by si funkci zasloužili, ale při počtu tří odznaků je to rozhodování velmi těžké. Obzvláště když připočteme fakt, že ne všichni studenti na tuto funkci mají volný čas.
Proto jsem se oslovení Johna trochu bála. *pousměje se* Opět, je to můj velmi blízký člověk, hlavně už je to velký student vyššího ročníku a bohužel nikdy nedostal šanci se nějak více kolejně prosadit. Tudíž jsem se chopila příležitosti a tuto šanci mu letos vložila na prsa ve formě odznaku prefekta a pevně věřím, že svou novou funkci po letech strávených na našem hradě levou zadní zvládne. *usměje se*
c) Proč jste vybrala Shaunee von Castile na pozici prefektky?
Shaunee, další vzorný a upovídaný havran. Jedno ze srdcí naší koleje, ve které vidím nejupovídanějšího tvora, jakého jsem kdy poznala. A to už je co říct, protože v tomto mám velkého konkurenta. Každopádně, Shaunee mi tento rok dávala jasně najevo, že je pro kolej schopna roztrhat se na spoustu kousků. Tudíž si odznak prefekta připnula zaslouženě a opět věřím, že její práce v této funkci bude na 120 % uspokojivá.

Lea Werewolfka – kolejní ředitelka Nebelvíru
a) Proč jste vybrala Gabrielu Gane na pozici primusky?
Tak, kde bych začala. *úsměv* Gab mi za celá ta léta (kdy jsem ještě nebyla kolejní ředitelka, ale studentka a pak také učitelka) dokázala, že se na ni dá ve všem spolehnout. Navíc jsem ji měla ve své skupině Lvíčat, která byla v prvním ročníku, a starala jsem se o ni. Je v dosahu neustále, je ochotná cokoliv kdykoliv řešit a má pořád dobrou náladu. Ráda se pouští do aktivit pro nováčky a celkově pro kolej (aspoň mi to tak přijde *úsměv*) a také je hodně aktivní. V jednu chvíli jsem se bála, že nám odejde ze školy, ale naštěstí se tak nestalo a teď si může hrdě připnout odznak primuse. Je to holka do nepohody, v minulosti už několikrát dokázala, že je schopná pracovat dost pod tlakem, a také umí zachraňovat různé situace a spory. Navíc je to i členka famfrpálového týmu, kapitánka Lvího řevu, což je náš famfrpálový fanklub, takže je opravdu všestranná.
Shrnula bych to tedy tak, že jsem ji vybrala pro její oddanost, aktivitu, schopnost řešit jakékoliv problémy a hlavně – za to, že by dýchala pro celou kolej. Myslím, že takový člověk je nejvhodnější právě pro pozici nejlepšího studenta.
b) Proč jste vybrala Asme Lovett na pozici prefektky?
K Asme jsem pojala důvěru od té doby, co se objevila u mě na hodinách. Dokazovala mi, že je pilná, pečlivá a také se něčeho hned tak nelekne. Na EB je už nějakou dobu, ví, jak to tam chodí, a také si myslím, že spoleh na ni bude i z hlediska kontroly chatů či pořádání plesů. Moc se těším na její spolupráci a věřím, že pro kolej bude velkým přínosem.
c) Proč jste vybrala Rose de Villiers na pozici prefektky?
Tak u Rose je to podobné jako u Asme. *úsměv* Jsem navíc ráda, že se všemi holkami jsme si věkem docela blízko. Tím nechci říct, že to je rozhodující faktor, ale myslím, že jedenáctiletá studentka by se snášela hůře s takovou starou bábou, jako jsem já. *smích* Rose byla minulý rok velmi aktivní – koneckonců se hezky dlouho držela v horních deseti studentech Nebelvíru – a celkově je ochotná, hodná a myslím, že bude skvělá rádkyně a kvalitní prefektka. *úsměv*

Charoline Swan – kolejní ředitelka Mrzimoru
Za primusku vybrala Barbuchu Kuřavovou a za prefekty Henryho Mitchella a Michala Hardyho.
Když to tak nějak shrnu, v Mrzimoru letos probíhala volba lidu, hlavně tedy proto, že jsem všechny neznala – krom těch, které jsem měla na hodině, a ty jsem nechtěla zvýhodňovat. Proto letos tato volba "jezevci jezevcům". *úsměv* Každý z koleje měl právo ozvat se se svým návrhem na PP, přihlásit se do volby a zhodnotit práci PP za minulý školní rok.
Když shrnu odůvodnění, proč lidé volili tyto PP, bylo to vesměs díky jejich aktivitě a přístupu jak ke každodennímu kolejnímu životu, tak i k pořádaným akcím, soutěžím a podobně. Také hodně lidí stálo o ponechání původního osazenstva, což ale z důvodu, že bývalá primuska Sally nadále nechtěla funkci vykonávat, nebylo možné. Proto bylo provedeno hlasování a po velmi těsném souboji byli nakonec zvoleni tito funkcionáři, kteří byli mnou schváleni. Já osobně si nemyslím, že to bylo špatné rozhodnutí, ale že se od nich můžeme těšit na pěkné věci. *úsměv*

Připravila Cleo Torres


Korekturu provedl Ash Hetson.

Související články:
Noví Prefekti - dotazník (23.02.2015)
Noví Prefekti - dotazník (22.02.2015)
Noví Primusové - dotazník (21.02.2015)
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Autor: Cleo Torres | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: kolejní ředitelé
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |