[ Webhosting profitux.cz ]
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
27.05.2018: Aktualizace sletů
Aktuálně je připravován slet v Olomouci. Více v sekci "Připravované slety".

03.03.2018: Konkurz do DV!

Slety

* Událost léta: Oživení ducha, Sudičky a útok Smrtijedů. Byli jsme u toho!

Vydáno dne 28. 08. 2016 22:29 (714 přečtení)

V červenci tohoto roku se událo něco velkého. Schopnosti mnoha kouzelníků se spojily a uskutečnily něco, o čem si mnoho, ne-li naprostá většina lidí myslela, že je nemožné.

Začalo to velice hloupě. Jednoho dne nám do redakce přiletěla velice opelichaná sova, která nesla pozvánku na svatbu jakéhosi Petra Foxe a Aneri de Cable. Má kolegyně, jsa již s podobnými pozvánkami velice důkladně seznámena - často nám totiž chodilí pozvánky na akce a svatby naprosto obyčejných lidí, kteří si po naší redakci chtějí vydobýt nějaký ten kousek slávy - myslela, že jde o další obyčejnou pozvánku, takže jí nevěnovala pozornost a chystala se jí vyhodit. Naštěstí na to zapomněla a díky zvědavosti jejího kolegy, který náhodou šel okolo její pracovní desky a uviděl tam svatební oznámení, načež nevydržel a nakoukl dovnitř, kdo se bere, se slovo o této pozvánce dostalo až ke mně. Jméno toho muže mi bylo povědomé. Jen jsem nemohla pořád přijít na to, čím.
Trklo mě to až druhý den. Stačilo si projít pár záznamů a bylo jasno. Ženichem byl duch, kerý zemřel za druhé kouzelnické války. Tuto seznaci jsme nemohli nechat bez povšimnutí. Byl vyčleněn tým, který pozvání přijal a vydal se na dlouhou cestu až do srdce dění...Nikdo nevěřil, že to může být opravdu možné. Ale přeci se to stalo. Díky tajemnému rituálu, na kterém byl zákaz pořizovat jakékoliv záznamy (a nutno podotknout, že to ani možno nebylo, jelikož kolem místa, kde se rituál odehrával bylo nakupeno tolik magie, že ani magické přístroje v tu chvíli nefungovaly) se několika profesorům, těm nejlepším z nejlepších, mistrům svého oboru podařilo obnovit tělo ducha Petra Foxe a posléze spojit jeho duši s tělem. A tak se stalo, že Petr Fox znovu ožil...Oslavy té noci byly bujaré. Vypilo se spoustu alkoholu, mudlovského i kouzelnického (Bůh žehnej domácí třešňovici!), fazolky doslova tekly proudem a ráno přišlo až příliš brzy. Zastihlo nás rozbolavělé, nevyspalé, rozmrzelé, ale natěšené. I přes neutichající kocovinu jsme se poprali s přípravou obřadu. I když kolem nás pobíhalo možná až moc domácích skřítků, taková velká sláva se nedokázala připravit sama a tak jsme i my byli nuceni přiložit ruku k dílu. Ale povedlo se.

Hostí mnoho pospolu, jizba plná hovoru...

Obřad byl něco neskutečného. Mnohým tekly slzy a dovolím si tvrdit, že si to užili všichni, nejen novomanželé...Po obřadu následoval program, na který se všichni těšili. Na řadě byl oběd. OMG (mluvou tamějšího obyvatelstva Ohřej Mi Guláš) byl výborný. Domácí skřítci se opravdu vyznamenali. Dokonce tak moc, že hosté málem snědli i talíře, příbory a skleničky!! Ještě, že se skřítkům povedlo včas nádobí zachránit. Zanedlouho už se všichni hosté povalovali na různých místech a spokojeně podřimovali, nebo trávili výtečný oběd.


Jídlo, jídlo a zase jídlo... Hlad nebyl, nutno podotknout...


Idyla však netrvala dlouho. Sotva se život v hostech znovu trochu rozproudil a vše nasvědčovalo, že násedující odpoledne a večer bude stejně jako předchozí propitý až do rána, narušil začínající radovánky něčí patron. Nesl zprávu z ministerstva kouzel.


Expecto patronum!

Ve zprávě stálo, že následníci Toho-jehož-jméno-jsme-kdysi-nemohli-vyslovit-ale-už-je-pod-drnem-tak-můžem - Smrtijedi - zjistili, co se zde včera událo a vyvíjejí snahu zmocnit se těch, kteří obřad provedli, načež je chtěli násliím donutit, aby oživili jejich pána. Jedinou možností bylo najít Kámen zakladatelů, který byl uložen kdesi na hradě... Cesta však k němu byla dlouhá a času ubývalo.


Zprávy nebyly dobré...

I přes počáteční nezdar se však novomanželům a jejich nejbližšímu doprovodu podařilo získat kámen a umístit ho na správné místo, aby začal fungovat. Posílili tím již podlomenou obranu hradu, jenže... Na jak dlouho? Sotva si odpočinuli, již byli postaveni před nový problém. Pár mágů v jejich řadách ucítil Velké trhnutí v obranných kouzlech hradu. Mohlo to znamenat jen jediné. Kámen nebyl dost silný!


Kámen je na svém místě, ale... Bude to stačit?

Zoufalí obyvatelé hradu se sesedli dohromady a rokovali, co bude dál. Jak ubrání hrad proti útokům smrtijedů? Co budou dělat? Byli ve své zoufalosti tak hluboko, že si ani nevšimli malého stvoření, které se nepozorovaně přemístilo na školní pozemky...


Činky sdělující tajemství svých pánů.

Domácí skřítek! Ale nebyl to jeden z těch, kteří sloužili na Hradě. Byl to nějaký neznámý skřítek, který si rád přihnul tvrdého alkoholu a čím dál pil, tím více z něj lezlo. Nakonec byla zpráva jasná: Hrad zachrání jen dvě poloviny srdce, které se spojí v jedno pravou láskou. A tak byli novomanželé vypraveni, každý zvlášť, pro jednotlivé půlky srdce.
Fox se vrátil brzy, ale Aneri nebylo. Když byla zorganizována průzkumně-záchranná výprava, nikdo ještě netušil, jak moc zlé to bude. Výprava se vrátila s druhou polovinou srdce, ale bez nevěsty.


Byla to lest! Smrtijedi zajali nevěstu!

Bylo rozhodnuto, že se ihned všichni obyvatelé hradu vydají na záchrannou výpravu. S čím však nepočítali bylo, že jejich nepřítomnosti využijí Smrtijedi a obsadí opuštěné hradní síně. Zabarikádovali se tam pěkně a i s chudákem Aneri. Bylo jasné, co se musí udělat.


... A také obsadili hrad!

Obyvatelé hradu v čele se zhrzeným manželem se statečně bili s pozůstatky nejlepšího oddílu následovníků Pána zla. Boj trval velice dlouho a dlouho to vypadalo beznadějně. Avšak poté padl lustr ve Velké Síni. A už to šlo. Smrtijedi se báli Filche, který by je určitě přetáhl koštětem za ten rozbitý lustr a proto se okamžitě stáhli z hradu. Vsadili vše na poslední kartu.


Bitva byla úmorná... Síly byly vyrovnané...

Smrtijedi ze svého středu vyvolili toho nejlepšího z nejlepších a vyzvali Foxe k bitvě jeden na jednoho. Vítěz bral vše. Pokud Fox vyhraje, získá zpět ženu. Pokud však prohraje, mágové, kteří se podíleli na rituálu budou muset spojit své síly a oživit Pána zla. Šlo opravdu o hodně.
Dalo by se říct, že to ani netrvalo moc dlouho. Několika zásahy skolený Smrtijed se potácel k zemi za rykotu dobyvatelů hradu, kteří zbylé smrtijedy úprkem hnali z hradních pozemků. A Fox? No, řekněme, že ten si užíval sladkého políbení od své ženy. V tu chvíli se dvě poloviny srdce spojily a obranná kouzla kolem hradu byla obnovena láskou tak silnou, že je po několik dlouhých let nemělo nic ani trošičku ohrozit. Nebo snad ano...?


Bitva šampionů... O Aneri.

Nastalo veselí větší, než by si kdokoliv z nás dovedl představit. Pilo se, zpívalo, tančilo... A dorazily i Sudičky. Ano, TY Sudičky. Ta světoznámá skupina.
Jeden z jejich fanoušků nám zaslal toto exkluzivní video přímo z kotle. Bohužel, jde o fanouškovské video a tak kvalita není příliš výhodná. Ale nejde o obraz, nýbrž o zvuk!Nemusím snad říkat, že to byl kotel, jaký Bradavice ještě nezažily. Když se rozezněla sudičkovská hymna - Can you dance like a hippogryf, začal se z publika ozývat oslavný chorál. Bylo to opravdu velkolepé.


KEN JU DENC LAJKA HIPOGRIF? NANANA NANANA NANANA! FLAJIN DAUN FROM D KLIF NANANA NANANA NANANA?

Dokonce se mi po koncertě podařilo kromě několika autogramů přímo od zpěváků udělat takový krátký rozhovor s hlavními představiteli skupiny. Bohužel, můj kameraman byl tak nadšen, že se mu notně třepaly ruce a... No, výsledek vidíte sami.A tak nějak skončil ten večer. Dle očekávání se svatba pořádně oslavila a druhý den už zbylo jen to málo oblíbené uklízení. Poté se brány Bradavic již naposled zavřely a všichni hosté se vydali do svých domovů. Nebyla jsem jistě sama, když jsem přemýšlela, zda se ještě někdy jeho brány otevřou. To však je již ve hvězdách. Já jsem každopádně ráda, že se mi podařilo přesvědčit redakci a mohla jsem si tuto svatbu užít na vlastní kůži. Kdo nezažil, neuvěří.


Po několika týdnech nám do redakce přišel tento obrázek novomanželů. No neklape jim to spolu?


To by bylo ode mě již opravdu vše.
Za celou redakci se s Vámi loučí

Olga Vytuhlá
alias
Charoline T. J. D. Swan


[Akt. známka: 1,44 / Počet hlasů: 9] 1 2 3 4 5
Autor: Charoline Swan | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |