[ Webhosting profitux.cz ]
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
E-Bradavický Fénix

* 19. ročník E-Bradavického Fénixe: von Everec po 10 letech napodobila Foxe, rozmrzlý Bufler uvrhl Fostera do hlubin a Takato ohromil děleným triumfem

Vydáno dne 29. 01. 2019 18:28 (478 přečtení)

Školní léta plynou jako smyslů zbavená, a tak anketa oblíbenosti E-Bradavický Fénix dospěla již do své 19. edice. A jaké výsledky přinesla?
Vše pohromadě naleznete níže v článku!

Kde kdo by si mohl říci, že to (nejen) bradavičtí penzisté mohou mít jednoduché, ale i takoví "zasloužilí vysloužilí" mohou mít přehršel povinností a radostí. A právě kvůli takovému zaneprázdněnému důchodci se letos slavnostní večer u příležitostí vyhlášení již 19. ročníku E-Bradavického Fénixe konal na obvyklé poměry brzy - v neděli 13. ledna od 20 hodin. Takto nezvykle, týden před odjezdem z Bradavic, se vcelku početné osazenstvo školy sešlo v nablýskané Velké síni, která tentokrát spolu s oblečením moderátorského dua, obálkami s výsledky a samozřejmě i s párem živých fénixů byla vyvedena ve tmavém odstínu zelené - zejména pro onoho vytíženého penzistu to byl zvláštní nostalgický pocit. I letos vyhlašování doprovodila skřítčí kapela Svobodná ponožka, jejíž zástupci měli rovněž na starost prodej tombolových losů.

Samotný slavnostní večer začal krátce po osmé hodině večerní úvodními slovy moderátorů a vyhlašovatelů Maddie Láskyplné a Teómy Tejedora, kteří se ještě před prvotním výstupem na pódium nezapomněli na kuráž posilnit u provizorního baru též obsluhovaného zástupci hradních skřítků. Nutno dodat, že z pódia byl letos výhled velmi pěkný – nejen, že místnost přitáhla velký počet zvědavců i oceněných, ale tito se také letos velmi vkusně oblékli – slavnostními róbami, hábity a obleky se to jen a jen hemžilo. Hned o úvodní pozdvižení se postarala moje maličkost zmínivší se o zaručeně brzkém vydání tohoto článku, což podnítili některé přítomné k úšklebkům, ba dokonce posměšným reakcím na moji adresu (ano, Mončo – konec roku jsem sice nestihl, ale i tak tenhle článek přichází brzo!) *zasměje se*. Po úvodních oficialitách se tak mohlo zvesela přejít k vyhlašování výsledků, které slibovaly, tak jako každý rok, značné množství příběhů.

Z logických důvodů nebyla v letošní edici vyhlašována kategorie Objev roku, neboť profesorský sbor nebyl počátkem školního roku obohacen o žádného nového člena. Rovněž nedošlo na loňské ocenění Přínos E-Bradavicím - tato kategorie bude vyhlašována vždy jednou za dvě edice ankety, tedy vždy na konci června!

Nováček roku
První letos vyhlašovanou kategorií se stala Nováček roku, která v posledních letech opět nabírá sílu – bohužel ne co do počtu nováčku, nicméně co do kvality nově příchozích studentů jistě ano. Letos byla, jak má ctěná kolegyně prohlásila přímo při vyhlašování, neobyčejně "našlapaná", neboť zkrátka letošní nováčci neměli problémy s adaptací v kolejích i u profesorů – byl to zkrátka dobrý ročník, avšak jestli tak dobrý jako některé předešlé, to ukáže až budoucnost. Nicméně z všehradního hlasování vzešla poměrně přesvědčivá vítězka. S celkovým počtem 9 hlasů zvítězila zmijozelská studentka Sarah Frisealach! Po dvou chudších letech pro Zmijozel tak opět vítězí člen či členka podzemní koleje a upevňují tak svoji pozici koleje s dlouhodobě nejlepšími či spíše nejoblíbenějšími nováčky!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplom: Sarah Frisealach

Duch roku
Po loňském experimentu, kdy se vítězný duch dočkal ocenění až v závěru večera, pořadatelé vrátili tuto kategorii mezi ty dříve vyhlašované. Stejně jako loni byla pomyslná bitva duchů velmi vyrovnaná, nicméně o jeden jediný hlas a s celkovým počtem 8 hlasů vyhrála po roční přestávce Shaunee von Castile!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplom: Shaunee von Castile

Zaměstnanec roku
Jako první zaměstnaneckou kategorii tentokráte pořadatelé vyhlásili tu, která je nejmladší a která byla po všechny dosavadní ročníky výhradním hájemstvím dvojice předních inspektorů současnosti. I letos byla obě "íčka" v konečném pořadí vašich hlasů velmi vysoko, nicméně na vítězství to nestačilo. Letos totiž kategorii Zaměstnanec roku vyhrála ředitelka školy Fiona z Albionu, a to s 6 hlasy. Členové vedení si tak postupně rozdělují jednotlivé ročníky a bude velmi zajímavé sledovat, zda-li se v časech budoucích podaří některému jinému zaměstnanci rozbourat pevnou pozici pracovníků vedení školy.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplom: Fiona z Albionu

Srdce koleje
Kategorie, která má tradičně nejvíce oceněných, tedy Srdce koleje je každoročně přehlídkou těch nejvíce oblíbených členů jednotlivých kolejí – velmi často se oceněná jména opakují, nicméně v historii ankety se tímto oceněním může pyšnit už slušná řádka obyvatel E-Bradavic. A kdo je mezi těmi NEJ letos?

Zaměstnanci: Fiona z Albionu a Maddie Láskyplná
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Fiona z Albionu - Maddie Láskyplná

Mrzimor: Katie Darková a Shuren Dee Kamiki
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Katie Darková - Shuren Dee Kamiki

Nebelvír: Rose de Villiers a Gabriela Gane
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Rose de Villiers - Gabriela Gane

Havraspár: Annabelle Fairy, Paige Tintwhistle a Yenna von Everec
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Annabelle Fairy - Paige Tintwhistle / Yenna von Everec

Zmijozel: Percy Conel, Elis de Monteneau a Charlotte Chardonay
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Percy Conel - Elis de Monteneau / Charlotte Chardonay

Profesor roku
Slavnostní večer se provyhlašoval až k tradičně nejsledovanějším a nejprestižnějším kategoriím – tedy těm profesorským a studentským. Řady profesorů – mužů se povážlivě tenčí a s největší pravděpodobností bude třeba na pořadatelích ankety, aby se nad stávajícím formátem vyhlašovaných zamysleli, a to i přesto, že letos bylo v kategorii Profesor roku o jedno jméno k výběru více. I z tohoto důvodu se příliš neočekávaly výraznější kotrmelce v pořadí z minulého ročníku ankety – jeden impulz zde však byl – trojnásobný vítěz Richard Bufler se vrátil do plnohodnotného pracovního procesu na škole.
Třetí místo z loňského školního roku obhajoval zástupce ředitelky a profesor černé magie a obhajoba to byla úspěšná, neboť s 27 hlasy dokázal Kain de Vire své bronzové umístění obhájit a podruhé v řadě i kariéře se tak dostal mezi tři oceněné. Soudě podle spadlé čelisti (doufáme, že již podařilo ujednat nápravu) byl spokojen se svojí rovněž úspěšnou obhajobou druhého místa i profesor věštění a staronový kolejní ředitel Havraspáru Emanue Tyrs. Získal 31 hlas. Uvidíme, zda-li mu znovunabytá kolejní příslušnost modré koleje náhodou příští rok nevynese premiérové umístění na příčce nejvyšší. Ovšem, první místo letos bylo souzeno jinému profesorovi. Celkem 37 hlasů a tedy celkem přesvědčivé vítězství si po dvouleté anabázi u profesorského sboru dvojnásobného obhájce Jamie Fostera vydobyl zpátky profesor nekromancie Richard Bufler! Získává tak již čtvrté vítězství a již příští rok se může postavit na roveň učitelských dinosaurů Teómy Tejedora a Ruffa von Villsquelleho, kteří společně drží historický rekord pěti samostatných výher (a navíc oba ještě vyhráli 2. ročník ankety)! Bude velmi zajímavé sledovat, kdo příští školní rok vstoupí do historie. Anebo se dočkáme překvapení? Uvidíme!
Samostatnou kategorií je totální zhroucení idola posledních dvou let – Jamie Foster svoji dosavadní pověst svým letošním přístupem k výkonu profesorského řemesla výrazně pošramotil a není tak divu, že krom odchodu z postu profesora ztratil i na oblíbenosti, v anketě mu patří až čtvrté místo!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Richard Bufler - Emanue Tyrs - Kain de Vire

Profesorka roku
Kategorie Profesorka roku naštěstí disponuje o něco vyšším počtem adeptek, nicméně byť pro oceněné jsou jejich umístění jistě velmi důležitá a váží si jich, byla to letos trochu nuda. Ptáte se proč? Inu ... dopadlo to téměř úplně stejně jako loni.
Třetí místo dokázala se stejným počtem hlasů (32) obhájit nyní odcházející profesorka létání Clea Eowerová, která tak bohužel mezi členy profesorského sboru příliš dlouho nevydržela. Škoda. Nicméně – příští rok jistojistě budeme mít pozměněné stupně vítězek! Velmi podobný počet získaných hlasů, a to 34 získala dlouholetá profesorka kouzelných tvorů a staronová kolejní ředitelka Maddie Láskyplná, která jistě bude chtít z pozice kolejní ředitelky zkusit příští rok zaútočit na premiérové samostatné vítězství (Láskyplná vyhrála tuto kategorii již dvakrát, avšak o oba tituly se musela podělit s Julinkou Smailinkou). A konečně první místo obhájila s 42 získanými hlasy profesorka kouzelných formulí a kolejní ředitelka Zmijozelu Charlotte Chardonay! Vítězí tak potřetí v řadě a přibližuje se na dosah legendám této kategorie. Stejně jako u mužských zástupců profesorského sboru se příští rok můžeme těšit na zajímavé vývoje a osudy!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Charlotte Chardonay - Maddie Láskyplná - Clea Eowerová

Student roku
Jestliže všechny již vyhlášené kategorie přinesly více či méně očekávané vítěze, případně oceněné na druhých a třetích místech, kategorie Student roku naopak přinesla výsledky do jisté míry nečekané a překvapivé. Už v loňském ročníku Fénixů velmi překvapil Percy Conel, který dokázal převézt dvojici "Henry – Henry" a uzmul první triumf. Ovšem, kde ty loňské sněhy jsou, letos se Conel nedokázal proplazit výše než na bramborový stupínek, byť mu stupně vítězů utekly o jediný hlas! Ještě hůře dopadl Henry Daniels, který získal o 16 hlasů méně jak loni a zůstalo na něj "jen" páté místo. A jak to tedy vypadalo na piedestalu?
Třetí místo už dvakrát získal, jednou byl dokonce druhý. A letos se mu po loňském pátém místě zase podařilo ukořistit bronzové ocenění. Řeč je o nebelvírském studentovi a kapitánovi kolejního famfrpálového týmu Mysteriovi Shadowovi, který s 19 hlasy těsně pronikl mezi vyhlašované borce. Na premiérové druhé místo se podařilo proniknout havraspárskému studentovi Johnu van Smithovi, který získal 21 hlas a zase po čase se přihlásil o slovo – už ve školním roce 2016/17 se umístil na třetím místě (i v tomto případě doufáme, že John má již spadlou bradu napravenou). Výsledky byly letos absolutně nejvyrovnanější v historii kategorie – pětici studentů dělilo pouhých 5 hlasů a jen jeden letos "očko" nezíská! Jeden? Ano, je to tak – poprvé od 13. ročníku ankety (kdy se o výhru podělili Maty Anyus a Jek James El) máme dva vítěze. Dva vítěze ze stejné koleje. Se ziskem 22 hlasů. Vítězi letošní edice Fénixů se v této kategorii stávají dvojnásobný vítěz a loni bronzový Henry Mitchell a naprosto nečekaně také Aken James Takato, pro něhož je to první vítězství po celkově šesti třetích místech v prapočátcích této ankety, naposledy se mezi trojici nejlepších dokázal prosadit ve školním roce 2012/2013! Neskutečné – tak dlouho Takato studuje na E-Bradavicích, tak dlouho patří mezi sletové "držáky" a teprve v 19. ročníku ankety si tento mrzimorský mohykán připisuje nejcennější očko, které lze mezi studenty získat!
Vůbec si netroufám odhadovat, co za výsledky nám přinese Fénix při příštím, již dvacátém, předávání ocenění, když se podívám na výsledky vašeho hlasování v posledních letech. Ale máme se nač těšit – to je asi jediná jistota této kategorie!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Aken James Takato / Henry Mitchell - John van Smith - Mysterious Shadow

Studentka roku
Velká síň se nestačila vzpamatovat ze šoku, který přineslo Takatovo a Mitchellovo dělené vítězství, Henrym Danielsem poprskané oděvy přítomných dam nestačily pod zásahem kouzelných formulí uschnout a už se na všechny přítomné řítily další překvapivé výsledky – na řadě byla poslední kategorie, a to Studentka roku. Hannys Leistrová, zmijozelská obhájkyně, atakující vyrovnání rekordu Valantiny Vaneové (kterou prostě soupeřky ve všech jejích bývalých veleúspěšných kategoriích zjevně nejsou schopny ani dohnat), skončila mimo stupně vítězů, konkrétně na páté pozici. Situace mezi studentkami byla velmi obdobná situaci mezi studenty s malými odchylkami.
Třetí místo dokázal obhájit Zmijozel, ovšem nikolil zásluhou loňské oceněné, ale letošního Nováčka roku. Ano – bronzové umístění si vydobyla Sarah Frisealach se ziskem 15 hlasů. Naposledy Charlotte Chardonay se povedlo vyhrát kategorie nováčků a zároveň se probojovat mezi trio v kategorii studentek/studentů – takto se to odehrálo ve školním roce 2014! Druhé místo si v převratech libujících studentských kategoriích dokázala udržet z minulého roku Katie Darková se ziskem 20 hlasů, což je jednoznačný úspěch a podtrhla tak mrzimorský úspěch nejen v této anketě. A první místo? Na slavnostním galavečeru jsem proklamoval, že ještě nikdy nevyhrál studentskou kategorii student či studentka, kteří tou dobou očekávali své první vysvědčení. Za tuto nepřesnost se omlouvám, neboť se to stalo – jednou jedinkrát. A to rovnou v 1. ročníku ankety E-Bradavický Fénix, a to legendární osobě EB – Petru Foxovi, který tehdy v roce 2009 ohromil v kategorii nováčků a navíc totálně zbořil "konkurenci" mezi studenty! A letos se historie opakuje! S 22 hlasy vyhrála a všechny ostatní studentky rozbourala Yenna von Everec! Naprosto fenomenální úspěch v současné konkurenci!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Yenna von Everec - Katie Darková - Sarah Frisealach

Všechny ceny tak byly rozdány a po dvojím prskacím faux pas Henryho Danielse, kterému již moje ctěná kolegyně pohrozila vyhozením k jezeru zbývalo vylosovat majitele dvou zelených fénixů. Nakonec dvojice fénixů putovala do rukou Lucy Hill a Alici Stark *usměje se*. Závěrečné minuty galavečera se už nesly v ryze uvolněném duchu – slavilo se, gratulovalo se, tleskalo se, trhaly se nevýherní losy a prskací vložku si po další ukázce břitkého Danielsova humoru na adresu slečny Láskyplné neodpustila ani Monča Black.

Už devatenáctý ročník je tedy za námi. Přinesl mnoho očekávaných vítězů, ale také další naprosto šokující vítěze a oceněné. Někteří jsou opět blíže statistickým rekordům, někteří si své letošní umístění do výstavky asi nezahrnou a někteří mohou doufat, že zaujmou příští rok. Příští rok, který bude naprosto zásadní. Bude dvacátý! Už nyní můžeme slíbit několik více či méně výrazných změn ve formátu ankety, nicméně prozrazovat samosebou nebudeme. Neměli byste se nač těšit!

Tudíž – nashledanou v červnu u 20. ročníku E-Bradavického Fénixe.

Váš Teo

[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
Autor: Teóma Tejedor | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: TT & ML
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |